Dobra firma przeprowadzkowa powinna świadczyć usługi związane nie tylko z przewożeniem mebli z jednego miejsca do drugiego. Taka firma powinna oferować swoim klientom zabezpieczenie sprzętu przed możliwym jego uszkodzeniem, zaopatrzyć ich w folię oraz kartony a także pomoc w pakowaniu rzeczy, które przeprowadzają się razem z nami,

Dziś mało kto chce zawracać sobie głowę szukaniem odpowiedniego pojazdu oraz zorganizowanie samodzielnej przeprowadzki na własną rękę. Większość z nas woli to zlecić podmiotowi specjalizującemu się w tego typu usługach. Przed wynajęciem firmy do przeprowadzki warto zorientować się w kilku kluczowych kwestiach. Po pierwsze, warto dowiedzieć się czy dana firma posiada doświadczenie. Należy pamiętać, że im większe doświadczenie zatrudnionych w niej pracowników, tym lepiej dla nas. A na pewno bezpieczniej. Następnie warto zwrócić uwagę na ewentualne rekomendacje ze strony zadowolonych klientów oraz przyjrzeć się jej wyposażeniu – tj. samochodom, materiałom zabezpieczającym, wiedzy z zakresu doradztwa branżowego.

O czym nie możesz zapomnieć, planując własną działalność?

Żadna porządna firma przeprowadzkowa nie podejmie się z nami współpracy bez zawarcia pisemnej umowy. Profesjonalna umowa winna zawierać wszystkie informacje, niezbędne do wykonania usługi związanej z przeprowadzką. Powinna także regulować kwestie sporne dotyczące postępowania na wypadek uszkodzenia transportowanych sprzętów, uszkodzenia lub zniszczenia mienia należącego do klienta lub powinna przewidywać postępowanie na wypadek niewykonania usługi.
Przy wyborze ekipy przeprowadzkowej, zawsze zwracamy uwagę na cenę. Należy pamiętać, że atrakcyjna, niska cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością świadczonych usług. Niski koszt, względem firm konkurencyjnych można oznaczać, że nie uwzględnia on usług uznawanych za dodatkowe – czyli montażu, pakowania, utylizacji itp.
Jeżeli firma nie posiada strony internetowej lub posiada na niej zbyt mało informacji, danych kontaktowych, nie warto sobie nią zawracać głowy. Numer kontaktowy do danej firmy świadczące usługi przy przeprowadzkach, to za mało. Nie dajmy się oszukać.