Dlaczego praca w domu, przez internet może być lepsza od tej na etacie? Pierwszym i chyba najważniejszym czynnikiem, który za to przemawia jest wygoda. Nie musimy przestrzegać określonych godzin początku i końca pracy, ani poświęcać czasu na dojazdy. Pracujemy kiedy chcemy, nikt nam nie mówi co mamy robić, jak i kiedy. Nie ma szefa, nie ma rozkazów. To są zalety pracy w zaciszu własnego domu, brzmią pięknie, prawda? Niestety nie jest tak kolorowo jak mogło by się wydawać. Po pierwsze musimy mieć naprawdę dobry i innowacyjny pomysł na biznes internetowy. Przykładem może być sklep internetowy, ale nie taki jakich są już setki, bo gdy powielimy pomysł, który już powstał to możemy bardzo mało zarobić, albo nawet wcale. Oto prosty przykład, dzięki któremu stanie się jasne jaki jest tego powód.

Postawmy się w roli kupującego, chcemy kupić produkt przez internet, znajdujemy dwie firmy, które go sprzedają. Pierwsza firma jest na rynku 15 lat i ma tysiące pozytywnych opinii użytkowników, druga firma zaś oferuje nieco niższą cenę, ale istnieje od miesiąca i nikt się o niej jeszcze nie wypowiedział. Którą wybierzesz? No właśnie, tą pierwszą. Wielu ludzi wybrało by w taki sposób. Zmieńmy nastawienie do biznesu, zastanówmy się po pierwsze jaki obszar działania miała by mieć nasza firma. Załóżmy, że jest to jest obszar całego kraju, bo przecież to miał by być biznes internetowy, ten przykładowy sklep, więc nie ma znaczenia czy paczkę nadamy 20 czy 200 kilometrów dalej.

Co to jest audyt strony internetowej 

Firma obsługiwała by teren całej polski, więc gdzie znajdziemy pomysł na firmę, której brakuje w Polsce? Za granicą. Należy się rozejrzeć na zagranicznych stronach na co obecnie jest popyt w innych krajach i zastanowić się czy u nas też by się to sprzedało. Lepsze wyniki osiągnie osoba, która zna jakiś język inny niż angielski. Krajach anglojęzyczne są gospodarczo bardzo podobne do naszego. Ale np. azjatyckie państwa mogą mieć odmienne pomysły dotyczącej sprzedaży, czy w ogóle internetowych firm, ze względu na różnice kulturowe. Może warto zaczerpnąć jakąś wskazówkę i się zainspirować? Jeśli znamy jakiś egzotyczny język, wykorzystajmy to! Daje to nam przewagę nad konkurencją.